t@item.Title

گیاه رزبری

بوته رزبری

گیاه رزبری

 نام علمی  گیاه رزبری  Rubus parvifolius و نام دیگر آن  تمشک ژاپنی نیز می باشد. این گیاه بومی استرالیا بوده و درآسیای شرقی (چین، ژاپن، کره، ویتنام) نیز رشد می نماید.و به  صورت پراکنده در  مناطق منطقه ای از ایالات متحده به صورت طبیعی یافت شده می شود.در آمریکا به  رازبری استرالیایی معروف است.گیاه رزبری گونه‌ای از گیاهان خانواد گل رزمی باشد. گیاه رزبری  بوته‌ای رشد می‌کند و میوه‌های آن بسیار بسیارخوشمزه‌ای می باشد. بوته رزبری تا ارتفاع 2 متر رشد می کند و  شاخه‌های آن قوس دار است. شاخه‌ها خار دار بوده  و با افزایش  طول عمر گیاه، خارها نیز کمتر می شوند. برگ‌های گیاه رزبری  پرمانند بوده  و دارای 3 تا 5 دندانه هستند. تعداد گلها در انتهای ساقه‌ها بیشتر بوده  و دارای گلبرگ‌های قرمز یا صورتی رنگ می باشند. 
رزبری  گیاه قوی بوده و با هر شرایطی سازگار است و ساقه‌های رونده‌ای دارد  که می‌تواند در محل رشد گیاه چندین بوته رزبری نیز به وجود آورد. میوه گیاه رزبری  غنی از ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و فیبرمی باشد . ثمر دهی گیاه بسیار بالا بوده  و مقدار زیادی میوه تولید می‌کند طوری که  شما قادر خواهید بود  آن‌ها را مصرفنموده ،  یا حتی آن‌ها را بفروشید. گیاه رزبری به بابت  طعم بی نظیر و منحصر به فردی که دارد یک محصول با ارزش بوده و محبوبیت زیادی نیز پیدا کرده است.

 

رازبری

 

گیاه رزبری هم از لحاظ طعم و هم رنگ با نوع ایرانی خود  که در شمال ایران می روید، متفاوت بوده و دارای عطر و مزه بسیار خارق العاه و خاص می باشد. از رازبری در پخت انواع کیک ها وشیرینی جات استفاده می شود.
از خصوصیات ویژه  میوه رازبری می توان کمک به مشکلات  دستگاه گوارش و هضم غذا،و هم چنین ایجاد احساس شادابی و تقویت عملکرد بهتر قلب اشاره نمود.تمشک ها محصولاتی  تجاری بوده و در صنعت کشاورزی کشورهایی مانند  روسیه، صربستان، ایالات متحده آمریکا، لهستان نقش به سزایی دارند. 

رازبری

میوه رزبری محصولات در تهیه  پوره، مربا، آب‌میوه، و خشکبار نیز مصرف دارند. از برگ بوته های این میوه نیز در تهیه انواع دم نوش استفاده می شود. برای مدت های طولانی  تمشک ها میوه‌ای سرخ داشتند و دورگه‌هایی از Rubus idaeus و Rubus strigosus بودند. اما در حال حاضر تمشک های ارغوانی و تمشک های طلایی یا سفید نیز در حال معروف شدن  هستند. از آفت‌های  آسیب زا برای بوته میوه راز بری  کشاورزی می‌توان به لارو پولک‌بالان (مانند بید و پروانه) و نیز کپک خاکستری اشاره نمود.

میوه رازبری 

در سایت ما  www.keshavarzi24.com با مطالب متنوع زیادی درباره محصولات کشاورزی آشنا خواهید شد. برای آشنایی و مطالعه در رابطه با سایر مطالب کشاورزی از این لینک مطالب استفاده نمایید. هم چنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در صنعت  کشاورزی و کسب درآمد تضمینی به پیج ما مراجعه نمایید.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

<