t@item.Title

ویژگی های درخت پائولونیا

ویژگی های درخت پائولونیا:

درخت پائولونیا به دلیل داشتن زیبایی های ظاهری ، رشد سریع و کیفیت بالای چوب، پیشنهاد بسیار مناسبی برای جنگل کاری سریع و توسعه فضای سبز شهر و روستا است. درخت پائولونیا را  میتوان به صورت همزمان با انواع گیاهان زراعی کشت کرد.
 
 
 
ویژگی های درخت پائولونیا
مزرعه پائولونیا (کشت تلفیقی) / کشت شده توسط مهندس رهنما / 09174563753
 
برگها در درختان جوان پائولونیا بزرگ با دمبرگ های بلند می باشند. (طول 30 سانتی متر، عرض 20 سانتی متر) اما بعد از به بلوغ رسیدن، برگ ها کوچک تر می شوند ( طول 30 سانتی متر، عرض 20 سانتی متر) .
 
ویژگی های درخت پائولونیا
مزرعه پائولونیا / کشت شده توسط مهندس رهنما / 09174563753
 
شاخه های درخت پائولونیا قبل از بلوغ پوشیده از کرک های غده ای هستند و رشد شاخه ها بصورت انشعابات دو شاخه ای کاذب است؛ پوست درخت پائولونیا بعد از به بلوغ رسیدن معمولا خاکستری رنگ می شود.
 
ویژگی های درخت پائولونیا
نهال پائولونیا / کشت شده توسط مهندس رهنما / 09174563753
 
پائولونیا درختی خزان پذیر است، اما در فصل اردیبهشت ماه این درخت در گل های کامل است و بسیار تماشایی می شود.
گل های زیبای درخت پائولونیا بعد از تلقیح، تبدیل به کپسول های بذر( میوه ) می شوند که در ابتدا به رنگ سبز و چسبناک بوده و سپس قهوه ای می شود که بذر های سبک پائولونیا در آن قرار گرفته است، رایج ترین راه برای تکثیر پائولونیا کاشت بذر می باشد.
 
 
ویژگی های درخت پائولونیا
نهال پائولونیا / مهندس رهنما / 09174563753
 
برای استفاده تجاری از درخت پائولونیا، بذر آن باید عقیم سازی و اصلاح نژاد شود تا در برابر تنش های دمایی مقاوم تر شده و چوبدهی بهتری داشته باشد.
 
ارتفاع ارقام مختلف درخت پائولونیا بین 8 تا 25 متر بوده و دارای گستردگی عرضی تا 10 متر می باشد. در نتیجه برعکس دیگر درختانی که برای چوب کاشته می شوند دارای سایه است.
 
درختان پائولونیا با شرایط اقلیمی و خاکی گوناگون سازگار هستند و به راحتی خود را با محیط وفق می دهند. پس می توان آنها را در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری و سردسیری پرورش داد.
 
یکی دیگر از مزایای درختان پائولونیا ریشه های قوی و محکم آنهاست. همین مزیت باعث می شود در مناطقی که دارای شیب تندی هستند قابل کشت باشند.
 
ویژگی های درخت پائولونیا
نهال پائولونیا / کشت شده توسط مهندس رهنما / 09174563753
 
لطفا جهت مشاهده فیلم و عکس های برخی پروژه های اجرا شده توسط مهندس رهنما در استان ها،
از طریق لینک زیر، وارد پیج اینستاگرام ما شوید.
 
پس از ویژگی های درخت پائولونیا به طور اختصار می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • مقاومت به کم آبی
  • مقاومت به خاک های با زهکش بد
  • مقاومت به دود و هوای مناطق صنعتی
ویژگی های بالا و رشد سریع دلایل مورد توجه قرار گرفتن درخت پائولونیا برای جنگل کاری و توسعه ی فضای سبز شهری است.
 
کاشت درخت پائولونیا بسیار با ارزش است، زیرا نه تنها می توان از چوب آن در سال پنجم استفاده کرد بلکه برگ ها و شکوفه های آن نیز مصارف زیادی دارند.
 
 
 
 
محصولات جانبی از برگ ها و گل ها:
عایق بندی . کربن فعال صنایع . مداد سیاه . داروسازی . کندوی زنبور عسل . جعبه های میوه . کود سبز حاصل از برگ ها و گل ها و ... 
 
برای تولید یک کیسه خاک برگ 4 کیلویی، به یک کیلو برگ خیس پائولونیا و 3 کیلو خاک رس ماسه ای نیاز است.
 
هر درخت پائولونیا در یک دوره 5 ساله حدود 84 کیلوگرم خاک برگ تولید می کند، به این ترتیب از یک هکتار زمین زیر کشت پائولونیا با تراکم کاشت 800 نهال، حدود 67,2 تن خاک برگ تولید می شود.
 
ویژگی های درخت پائولونیا
مزرعه پائولونیا / کشت شده توسط مهندس رهنما / 09174563753
 
برای تولید عسل، در هر 100 درخت پائولونیا، یک عدد کندو قرار می دهند و هر کندو سالانه مقدار 40 کیلو عسل تولید می کند. با احتساب گل های پائولونیا و کشت تلفیقی، مقدار 320 کیلو عسل سالیانه تولید می شود که جمع 5 سال تولید برابر با 960 کیلو عسل ارگانیک است..
 
در تجزیه برگ ها و جوانه گل های درخت پائولونیا 8 نوع اسید آمینه و ماکرو المانهای منیزیم، کلسیم، پتاسیم و گوگرد و میکرو المان های: روی، منگنز، مس و آهن شناسایی شده است که این مواد در تغذیه زمین های کشاورزی به عنوان کود سبز یا کمپوست و خاک برگ استفاده می شود.
 
ویژگی های درخت پائولونیا
مهندس رهنما / 09174563753
 
با توجه به نیاز روز افزون به چوب با کیفیت ، یکی از پیشنهادات ارزشمند سرمایه گذاری، کشت درختان پائولونیا می باشد، که کارشناس مهندس امین رهنما مفتخر به ارائه نهال های اصلاح شده پائولونیا می باشد.
پس از انتخاب بهترین گونه پائولونیا و کاشت آنها، مهمترین دغدغه، پیدا کردن خریدار و ارائه محصول است. به این منظور شما با خرید نهال از شرکت مورد نظر میتوانید با عقد قراردادی چند ساله فعالیت خود را شروع کنید و بعد از رشد درختان، این شرکت چوب را از شما خریداری کند.
 
دوستانی که تمایل به سرمایه گذاری در زمینه زراعت چوب درخت پائولونیا را دارند، ما از کاشت تا برداشت با شما هستیم.
قابل کشت در سراسر کشور، به همراه مشاوره، نظارت و قرار داد تضمینی خرید محصول شما.
فقط کافیست به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید و از طریق تماس، مشاوه رایگان جهت خرید دریافت کنید.
 
 
 
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

<